گفت و گوی تحول تکنولوژی است که توسط ورنر ارهارد در دهه 70 میلادی پایه گذاری شده است. اگر چه تمایزات زبانی که در این گفت و گو وجود دارند سال هاست  که در فرهنگ ها و فلسفه ها به خصوص فلسفه شرق رایج بوده اند، اما ارهارد آنها را با چیدمان جدیدی به نام گفت و گوی تحول عرضه کرده است.

گفت و گوی تحول در سه سطح فردی، اجتماعی و سازمانی علاقمندان به این حوزه را همراهی می کند.

برای آشنایی بیشتر با مفهوم “تحول” مقاله “دنیایی پر از گزینه ، بدون هیچ امکان” را مطالعه بفرمایید.

همه‌ی راهبران واقعی، ساخته می‌شوند، راهبر به دنيا نمی‌آيند. حتی كساني كه برای راهبری به دنيا می‌آيند، اگر خودشان را به عنوان راهبر توسعه ندهند، با شكست مواجه خواهند شد، يعنی اگر بر راهبر بودن و اعمال موثر راهبری تسلط پيدا نكنند، در راهبری شكست می‌خورند.

دوره راهبری یکی از شاخه های گفت و گوی تحول است که در سطح اجتماعی مخاطبان را همراهی می کند. (برای آشنایی بیشتر با مفهوم “تحول” مقاله …. را مطالعه بفرمایید.)

این دوره 8 روزه که توسط موسسه پویش برگزار می شود. مخاطبان خود از هر طبقه اجتماعی، سن و سطح درآمد را به سفری می برد تا آینده ای را رقم بزنند که در مسیر زندگی روزمره قرار نبود اتفاق بیوفتد.

برای اطلاع از جزئیات دوره به لینک دوره مراجعه بفرمایید.

دوره های موسسه پویش بر اساس نیازهای مخاطبین طبقه بندی شده است. این دوره پیش نیاز یکدیگر نبوده و یکدیگر را تکمیل می کنند. به علاقمندان توصیه می شود برای شروع در دوره های “دوره راهبری” و یا دوره های “منشا بودن و عملکرد ما در روابط” و “چگونه روابط خود را متحول کنیم” شرکت کنند.

تجربه به ما ثابت کرده تمامی افراد بالای 18 سال با هر پیش زمینه شغلی و تحصیلی می توانند با شرکت در دوره ها دسترسی فوق العاده ای به گفت و گو ها ببرند.

زندگی روزمره ما پر از تکرارهایی است که برای ما بدیهی هستند. پشت تمام این تکرار ها نقاط کوری هستند که پویش و پرسشگری در آنها می تواند منشا تحولی عظیم باشد. پیشنهاد می شود مقاله “پویش در بدیهیات کرخت شده” را در این زمینه مطالعه بفرمایید.

راهبری همیشه از راهبری خودمان آغاز می شود. بهترین و موثرترین راه برای همراه کردن دیگران از راه عمل است. زمانی که همکاران و اطرافیان ما اثر این گفت و گو را در عملکرد ما ببینند پذیرای پیاده سازی آن خواهند بود. انتقال تعاریف و تمایزات بدون اینکه در رفتار ما اثری از آنها باشد غالبا نتیجه ای معکوس می دهد.

اگر مایل هستید تا در برنامه های تحول سازمانی پویش شرکت کنید پیشنهاد می شود به بخش تحول سازمانی سر بزنید و با مشاوران ما تماس بگیرید.